Dębica upamiętni Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół"

Data publikacji: 20.10.2023 r.

W parku przy DK Śnieżka zostanie 29 października odsłonięta tablica upamiętniająca utworzone w Dębicy w 1894 roku Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół". W ramach wydarzenia odbędzie się również koncert słowno-muzyczny "Ślepcy".

Tablica została wykonana na wniosek Komisji Kultury Rady Miejskiej w Dębicy. Będzie upamiętniać powstałe w 1894 roku Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół". Jego założycielami byli Henryk Zauderer, który został jego pierwszym prezesem, a także: Tadeusz Gawryś, Zygmunt Klamut, Stanisław Mydlarczyk, Józef Stachnik oraz Józef Wyrobek.

Uroczystość odbędzie się w niedzielę (29 października) o godz. 18:00. Po odsłonięciu tablicy uczestnicy wydarzenia przejdą do Domu Kultury Śnieżka by wziąć udział w koncercie słowno-muzycznym "Ślepcy" inspirowanym twórczością Zbigniewa Herberta i Przemysława Gintrowskiego. Pomysłodawcą i reżyserem tego przedsięwzięcia muzycznego jest lider zespołu Contra Mundum Norbert "Smoła" Smoliński.

Na scenie oprócz Norberta "Smoły" Smolińskiego wystąpią pianista Marcin Fidecki i gitarzysta Michał Lewartowicz. Wydarzenie wzbogacą utwory Zbigniewa Herberta czytane przez Przemysława Tejkowskiego oraz wizualizacje Konrada Dakowicza.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w DK Śnieżka.

źródło: debica.pl

slepcy