8. Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej

Data publikacji: 10.10.2023 r.

Zapraszamy do udziału w 8. Konkursie Recytatorskim Polskiej Literatury Patriotycznej, który odbędzie się 8 listopada w Domu Kultury "Śnieżka".

Konkurs Recytatorski Polskiej Literatury Patriotycznej jest imprezą otwartą, skierowaną do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, a także - w tej samej grupie wiekowej - zespołów, recytatorskich oraz teatralnych działających przy placówkach i instytucjach kultury powiatu dębickiego.

W tej edycji konkursu inspiracją i motywem przewodnim są słowa: "Z głębi dziejów i serc". Zachęcamy więc do sięgania do literatury opisującej bezpośrednie relacje bohaterów, skupiające się nie tylko na wydarzeniach historycznych, ale także emocjach. Literatury ukazującej świat widziany ich oczami i sercem, a także przywiązanie do wartości jakimi są: Bóg, honor i ojczyzna.

Warunkiem udziału w Konkursie jest złożenie czytelnie wypełnionych kart zgłoszeń w nieprzekraczalnym terminie do 31 października br. w Domu Kultury "Śnieżka", ul. Bojanowskiego 18, 39-200 Dębica, lub przesłanie zeskanowanych dokumentów na adres e-mail: konkursy@mokdebica.pl.