Zbliża się kolejne teatralne wydarzenie związane z projektem „Teatr nie jedną ma twarz” organizowanym przez fundację „EDUCARE et SERVIRE” w ramach realizacji programu „Kultura Dostępna”, finansowanego z funduszy MKiDN. Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zaprasza bardzo serdecznie tym razem na monodram pt. „Shirley Valentine” do Domu Kultury „Kosmos” 26 listopada na godzinę 18:00.

Bezpłatne wejściówki można odbierać od poniedziałku 9 listopada w DK „Śnieżka” oraz w DKiK „Kosmos”. Równocześnie organizatorzy zaznaczają, iż ilość miejsc jest ograniczona.

Monodram pt. „Shirley Valentine”, dębickiej publiczności zaprezentuje Agnieszka Schimscheiner – związana z Teatrem Ludowym w Krakowie.  Fabuła wydaje się prosta: niespełniona czterdziestoletnia kobieta szuka sensu życia. Shirley, kiedyś kobieta z wielkimi marzeniami, dziś pełna lęku i niepewności, staje w szranki z najtrudniejszym przeciwnikiem – samą sobą. Przemiana, jaka zachodzi w bohaterce, pozwala przypomnieć sobie o własnych, nieraz bardzo głęboko ukrytych marzeniach i rozważyć ich wartość. Spektakl skrzący się błyskotliwym dowcipem, od wielu lat grany jest na deskach teatralnych całego świata. Mimo gorzkich prawd o życiu, nie sposób przestać się śmiać.