Serdecznie zapraszamy naszych najmłodszych widzów na mikołajkowy spektakl zatytułowany „Najmniejszy samolot na świecie”, który 7 grudnia na scenie Domu Kultury i Kina Kosmos wystawi rzeszowski Teatr Maska. Bezpłatne wejściówki można odebrać w w DKiK Kosmos i DK Mors.

Bohaterem naszej historii jest samolot. Taki, jakich wiele, tylko nieduży. Właściwie to zupełnie mały, a wręcz najmniejszy na świecie.

Jego koledzy – duże i trochę zarozumiałe samoloty – często dokuczają mu z tego powodu. Jeśli i Wam zdarzyło się usłyszeć, że jesteście zbyt mali, aby z kimś się bawić lub czymś zajmować, wiecie doskonale, że nie jest to przyjemne. Małemu samolotowi było bardzo przykro, kiedy od ciągle zajętych „bardzo ważnymi sprawami” kolegów słyszał, że taki mikrus do niczego się nie nadaje. Kiedy już prawie im uwierzył, że mały to znaczy nieważny, spotkał największego psa na świecie. I być może Was to zdziwi, ale okazało się, że to właśnie on, tylko on – maleńki samolot, którego jeden bardzo niesympatyczny kolega nazwał „komarem ze śmigłem” – może pomóc największemu i bardzo nieszczęśliwemu psu. Co było dalej? Czy samolot wywiązał się ze swojej bardzo ważnej misji? O tym opowiemy Wam podczas przedstawienia.

Spektakl uczy, że każdy z nas jest ważny i może dokonać wielkich rzeczy, jeśli tylko uwierzy w siebie i będzie pamiętał, że czasem wmawiamy sobie, że wszystko  przepadło, zamiast spróbować poszukać wyjścia z trudnej sytuacji. Wyjścia, które mamy często na wyciągnięcie ręki…

autor: Swietłana Bień
tłumaczenie: Katarzyna Litwin
reżyseria: Igor Kazakov
scenografia: Tatiana Nersisian
muzyka: Swietłana Bień
choreografia: Marta Bury

obsada:
Kamil Dobrowolski, Henryk Hryniewicki, Jerzy Dowgiałło, Tomasz Kuliberda, Natalia Zduń

czas trwania: 40 min

7 grudnia 2019 | 11:00
Dom Kultury i Kino Kosmos

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy i Stowarzyszenie Uwierz w siebie.
Grantodawca: Urząd Miejski w Dębicy.