Przedstawiamy program eliminacji regionalnych XXIX Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 10 maja w DKiK "Kosmos".

10.00 - rozpoczęcie

KATEGORIA – KLASY 0 - III

TURNIEJ RECYTATORSKI

ANNA ZOŁOTAR – CKiB  Gminy Dębica
Anna Świerczyńska - PIOSENKA O SIWEJ ĆMIE
Dorota Gellner - BRAT

CYPRIAN PAPAJ – Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Agnieszka Frączek - SUCHA WODA
Agnieszka Frączek - WIELKA PERSONA

JULIA STRÓZIK - Osiedlowy Klub Kultury EMKA - Dębica
Fanny Jolly - PRALINKA NIE DAJE ZA WYGRANĄ - fr.
Eliza Sarnecka- Mahoney - MŁODSZA SIOSTRA

ALDONA KURCZYK – Przedszkole – Bobrowa
Jan Brzechwa - PTASIE PLOTKI
Dorota Gellner - PIŁKA

KAROL ZIAJA - Szkoła Podstawowa Nr8 - Dębica
Jeff Kinney - DZIENNIK CWANIACZKA - fr.
Hanna Januszewska - DAL

DOMINIK BIELAŃSKI - Osiedlowy Klub Kultury EMKA - Dębica
R.Goscinny, J.J.Sempe - MIKOŁAJEK I INNE CHŁOPAKI
Jan Brzechwa - ZIEWADŁO

ZUZANNA BIZOŃ – Szkoła Podstawowa Nr 10 – Dębica
Joanna Białobrzeska - MOJA MAŁA OJCZYZNA
Julian Tuwim – SPÓŹNIONY SŁOWIK

ANNA PLEBAN – Szkoła Podstawowa – Żyraków
Maria Konopnicka – MUCHY SAMOCHWAŁY
Agnieszka Frączek – DAMA

URSZULA STACHOWICZ – Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Agnieszka Frączek – YETI
Agnieszka Frączek – BYKINI

OSKAR SOŁEK – Zespół Szkół – Bobrowa
Jan Brzechwa – GRZYBY
Julian Tuwim - LOKOMOTYWA

DAWID MROCZKA - Szkoła Podstawowa Nr8 - Dębica
R.Goscinny, J.J.Sempe - MIKOŁAJEK I INNE CHŁOPAKI - fr.
Zofia Olek- Redlarska - DLACZEGO TAK LUBIĘ IŚĆ Z TOBĄ DO SZKOŁY

LENA GAŁAT - Zespół Szkół Nagoszyn
Jan Brzechwa KWOKA
Wanda Chotomska- BALLADA O KOGUCIE


TURNIEJ WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

KINGA SKARBEK – Szkoła Podstawowa Nr 2 – Dębica
PRZYGODY PCHEŁKI w oparciu o Przygody Pchły Szachrajki Jana Brzechwy


KATEGORIA – KLASY IV – VI

TURNIEJ RECYTATORSKI

MARIA JEKIEŁEK – CKiB Gminy Dębica
Maria Konopnicka – MUCHY SAMOCHWAŁY
Dorota Gellner – ROZMOWA Z FORTEPIANEM

ADAM PĘKALA - Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Zuzanna Orlińska – CIERPIENIA SIĘCIOLATKA - fr. prozy
Jan Brzechwa – MICHAŁEK

NATALIA WIĘCH - CKiB Gminy Dębica
Tomek Nowaczyk – KANGURZYCA
Paweł Gołuch – OFFLINE

DARIA CZAJA – Szkoła Podstawowa – Żyraków
Wanda Chotomska – AUTOPORTRET
Ludwik Jerzy Kern – SZEŚĆ KRZYŻYKÓW CIOTKI, CZYLI KURACJA UPIĘKSZAJĄCA

JAN STEFAŃSKI – Zespół Szkół – Bobrowa
Hanna Niewiadomska – ZARAZ
Jan Brzechwa – SUM

JULIA SIKORA - Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Dorota Gellner – ELEKTRYK
Barbara Kosmowska- POZŁACANA RYBKA - fr. prozy

MICHAŁ ZOŁOTAR - CKiB Gminy Dębica
Jan Brzechwa – PAJĄK I MUCHY
Rene Gościnny, Jean Jacques Sempe – MIKOŁAJEK

ZUZANNA BOROWIEC - Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Katarzyna Ryrych - BAJDY BARBARY -fr. prozy
Sarah Crossan – DALILAH

PATRYCJA SZCZEPANEK - CKiB Gminy Dębica
Ludwik Jerzy Kern – IGŁA
Danuta Wawiłow – MARZENIE

MAKSYMILIAN PLEBAN – Szkoła Podstawowa – Żyraków
Marcin Bykczyński – KROWA
Janusz Korczak – KRÓL MACIUŚ PIERWSZY –fr.

MAŁGORZATA KURGAN -  CKiB Gminy Dębica
Joanna Kulmowa – MARZENIA
Eliza Rozdoba – PAJĄCZEK


KATEGORIA – KLASY VII – VIII

TURNIEJ RECYTATORSKI

LENA CZACHARA - Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Natalia i Lauren O’Hara – HORTENSJA I CIEŃ – fr. prozy
Józef Baran – BAJKA O BABCIACH

NATALIA ŚWIĘTOŃ – Szkoła Podstawowa Nr 8 - Dębica
Leopold Staff – POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ
Regina Pisarek – OPOWIEDZ NAM OJCZYZNO – fr.

KATARZYNA ŻOŁĄDŹ -  Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Małgorzata Strękowska – Zaremba- ZŁODZIEJE SNÓW – fr.
Tadeusz Różewicz- RÓŻA

JUSTYNA HADAŁA - Szkoła Podstawowa Nr 8 – Dębica
XXX – KTÓRYŻ JEST BÓG PODOBNY TOBIE
Zbigniew Stawecki – NAUCZMY SIĘ NA PAMIĘĆ TEGO KRAJU

OSKAR ZBARAZA -  Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Lidia Amejko – ŻYWIOŁY ŚWIĘTYCH OSIEDLOWYCH – fr. prozy
Konstanty Ildefons Gałczyński – PATOS  KABOTYNA

AMELIA KASPRZYK - Szkoła Podstawowa Nr 8 – Dębica
Jan Kasprowicz – MODLITWA WĘDROWNEGO GRAJKA
Maria Konopnicka – A JAK CIEBIE KTO ZAPYTA

ZUZANNA BLICHARZ - Miejski Ośrodek Kultury – Dębica
Sarah Crossan – MY DWIE, MY TRZY, MY CZTERY – fr. prozy
Joanna Kulmowa – POCIĄG  KTÓREGO NIE MA