Alicja Wojnarowska i Kinga Kania – laureatki eliminacji III Podkarpackiego Konkursu Teatrów Szkolnych pt. „Z książką w tle” wystąpiły na scenie Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, pośród dziewięciu nominowanych zespołów teatralnych. Kinga została doceniona przez jury za subtelny i sugestywny portret polskiej dziewczyny romantycznej zdobywając I miejsce za monodram „Sen miałam”, na podstawie „Dziadów” cz. III Adama Mickiewicza oraz „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Ala i Kinga – monodramistki MOK w Dębicy wzięły udział w eliminacjach do konkursu, które miały miejsce 5 marca w Klubie Akademickim IQ WSIiZ w Rzeszowie. Zdobyły uznanie jury i zostały nominowane do przesłuchań finałowych. 18 marca na deskach Siemaszki miały okazje wystawić swoje monodramy dla szerszej publiczności.

Konkurs został zorganizowany przez Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy współudziale Teatru im. Wandy Siemaszkowej, objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz patronatem medialnym TVP3 Rzeszów.fot. www.teatr-rzeszow.pl