XV Koncert Noworoczny przygotowany przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, Niepubliczną Szkołę Muzyczną II stopnia w Dębicy, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy przy wsparciu finansowym Miasta Dębica Starostwa Powiatowego oraz Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy cieszył się ogromnym zainteresowaniem dębiczan. Mimo powtórzenia koncertu wielu widzów stało pod ścianami Domu Kultury i Kina „Kosmos”. Koncert trwał 2.5 godziny i został nagrodzony burzliwymi oklaskami.

Koncert prowadziła Renata Żabicka. W jego pierwszej części widzowie mogli wysłuchać kolęd i pastorałek. Wystąpili: Dziecięca Orkiestra Smyczkowa pod dyrekcja Marty Fortuny. Jako soliści wystąpili: śpiewające Weronika Chmura i Karolina Chmura oraz Maciej Kita na gitarze i Wiktoria Cieśla na skrzypcach. Towarzyszył im zespół w składzie: Piotr Madura na klawiszach, Jakub Gąsior i Kacper Cebulak na instrumentach perkusyjnych. Chór Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia prowadziła Alicja Stasiowska-Piwowar. Tutaj solistami byli: Maria Barnaś – wokal, Wiktoria Cieśla – skrzypce, Maria Źrebiec – klawisze, Jakub Gąsior – perkusja. Zakończył tę część koncertu występ Zespołu Instrumentów Dętych prowadzonych przez Andrzeja Korusa. Solowe partie: Damian Kosałka na trąbce i Ewa Świerk – wokal.

Po przerwie w drugiej części Koncertu Noworocznego zagrała orkiestra symfoniczna Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia. Dyrygowała Ewa Trojan, dyrektor szkoły. W partiach solowych wystąpili śpiewacy: Alicja Płonka – sopran, Jan Michalak – bas-baryton i Paweł Szlachta – kontratenor. Można było wysłuchać utworów: W. Kilara, W. A. Mozarta, P. Abrahama, J. Straussa, G. Rossiniego, L. Andersona, I. Kalmana. Zakończył koncert tradycyjnie już Marsz Radetzkiego oraz życzenia noworoczne pomyślności dla wszystkich Dębicy.

fot. Andrzej Janiec