Kolejny sukces Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Igloopolanie”, grupy tańca ludowego z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Na XVII Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Pasikonik” w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu zespół zdobył III miejsce.

 

 

Przegląd „Pasikonik” to konkurs taneczny o otwartej formule, w której swoje umiejętności mają możliwość zaprezentować różne formacje taneczne, m.in. zespoły ludowe, czy grupy tańca nowoczesnego. W przeglądzie biorą udział zespoły działające przy szkołach oraz placówkach kultury.

- Zajęliśmy III miejsce ale naprawdę zespoły na tych przeglądach z roku na rok coraz mocniejsze więc jest z kim powalczyć. Dzieci bardzo szczęśliwe, że byliśmy na podium. Mają dużo pokory w sobie, jestem z nich bardzo dumna! Byli bardzo zaangażowani i przejęci. Dali z siebie wszystko – mówi Kina Jurek, choreograf zespołu.

Grupa „Małych Igloopolan” startowała w I kategorii wiekowej 7-13 lat, konkurencji było 8 zespołów. Dzieci (8 par) tańczyły suitę tańców lubelskich - trwała ona 6 minut.

Publiczność, którą tworzyli głównie uczestnicy konkursu, przyjęli bardzo ciepło występ zespołu z Dębicy.

Podziękowania należą się dzieciom i ich rodziców za zaangażowanie i dyspozycyjność oraz opiekunom, którzy zawsze towarzyszą zespołowi w czasie występów: Agnieszce Łabie, Annie Chęciek, Andrzejowi Ćwikowi. Zenonowi Piękosiowi za pracę na zajęciach i w przygotowaniach do występów i Krystynie Wiktor za przygotowanie kostiumów.

Dobry wynik reprezentantów Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy tym bardziej cieszy, że nie jest on przypadkowy. Także w latach poprzednich „Igloopolanie” na konkursie w Mielcu zdobywali nagrody i wyróżnienia.