Film „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego, opowiadający o początkach kariery słynnego kardiochirurga prof. Zbigniewa Religi, zainaugurował na nowo działalność Kina „Kosmos”.  Specjalny pokaz, którego gościem był prof. Jan Sarna odbył się w sobotę 31 stycznia.

Projekcję filmu poprzedziły wystąpienia Elżbiety Kęsik, dyrektor MOK i Mariusza Szewczyka, burmistrza miasta, którzy podkreślili znaczenie w pełni doposażonego cyfrowego kina dla dębiczan. Szefowa MOK przypomniała także związki prof. Religi z Dębicą, gdzie kilkukrotnie był gościem i właśnie w „Kosmosie” spotykał się z mieszkańcami. Również w naszym mieście odbywały się koncerty charytatywne pod patronatem profesora, organizowane wspólnie z Fundacją Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”.
W spotkanie ze specjalnym gościem pokazu wprowadził zebranych ulubiony utwór prof. Religi - „What a Wonderful World” Louisa Armstronga, co dostrzegł prof. Jan Sarna, dyrektor Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu. Profesor Sarna opowiedział zebranej publiczności o swej przyjaźni ze słynnym kardiochirurgiem i jego zmaganiach z rzeczywistością PRL. O emocjach i chwilach zwątpienia towarzyszących pionierskim zabiegom, trudnych decyzjach i problemach jakie spotykał w dążeniu do idei, która ostatecznie się ziściła.

Po seansie wśród publiczności rozlosowano 10 podwójnych zaproszeń na specjalne seanse walentynkowe. Film pt.  „Love, Rosie” wyświetlany będzie 14 lutego br. o godz.17.00 i 19.30.

„Bogowie” powrócą na ekran Kina „Kosmos”. Wszyscy którzy nie widzieli, albo chcieliby ponownie zobaczyć film Łukasza Palkowskiego, będą mieli okazję to zrobić już 17 i 18 lutego, oba seanse odbędą się o godz.17.00. Zaplanowano też dodatkową projekcję o godz.10.00 dla grup zorganizowanych. Więcej informacji pod nr tel. 14 696 91 40 – biuro (godz.7-15) , 14 696 91 43 – portiernia (godz.15-22).

fot. Łukasz Pas

galeria zdjęć