Szesnastu wokalistów reprezentować będzie powiat dębicki podczas finału XXVIII Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami”, który odbędzie się w Centrum Kulturalnym w Przemyślu w dniach 17- 18 marca br.

Eliminacje powiatowe odbyły się 5 marca w DKiK "Kosmos". Jury w składzie: Jan Borek, Alicja Stasiowska i Sergiusz Smolnicki, po wysłuchaniu 38 propozycji konkursowych, przyznało nominacje i wyróżnienia.

W kategorii solistów 6 – 9 lat nominacje otrzymali: Laura Jedlińska (CKiB Gminy Dębica), Dawid Mroczka (SP nr 8 w Dębicy), Zuzanna Śliwińska (Niepubliczne Przedszkole w Pilźnie). Wyróżnienia powędrowały do rąk Jagody Żółtek (SP nr 8 w Dębicy), Laury Jałowiec (SP w Strzegocicach) i Nikodema Niedzielskiego (CKiP w Żyrakowie).

W kategorii solistów 10 – 12 lat jury postanowiło nominować: Zuzannę Śliwę (Vocal Studio w Dębicy), Emilię Śliwę (Schola Serduszka z Parafii NSPJ w Dębicy-Latoszynie), Oliwiera Stochela (MOK w Dębicy), Zuzannę Misiewicz (SP nr 11 w Dębicy), Julię Wadas (SP w Jaworzu), Marlenę Bysiewicz (Vocal Studio w Dębicy). Wyróżniono: Martynę Poznańską (SP w Pilźnie) i Zuzannę Stanoch (SP w Chotowej).

W kategorii 13 – 17 lat nominacje otrzymali: Iga Misa (II LO w Dębicy), Marcin Zawora (Vocal Studio w Dębicy), Norbert Jedliński (CKiB Gminy Dębica), Aleksandra Malczyńska (Vocal Studio w Dębicy), Katarzyna Drozd (SP w Zwierniku). Jury przyznało też wyróżnienia dla: Zofii Hajduk (Vocal Studio w Dębicy), Katarzyny Szlachetki (Schola Serduszka z Parafii NSPJ w Dębicy-Latoszynie), Katarzyny Lady (Vocal Studio w Dębicy), Karoliny Mokrzyckiej (SP w Jaworzu Górnym), Natalii Nowak (SP w Strzegocicach).

W najstarszej kategorii wiekowej - 18 – 25 lat jury nominowało dwie osoby: Ilonę Babicz (Szkoła Muzyki Rozrywkowej w Dębicy) i Natalię Ligęzkę (III LO przy ZS nr 2 w Dębicy). Wyróżnienia przyznano Karolinie Stasiowskiej (ZS w Brzostku) i Marioli Drzał (ZSE w Dębicy).

Fundatorem nagród jest Powiat Dębicki. Organizatorem eliminacji powiatowych i fundatorem nagród jest Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

fot. Łukasz Pas