Dziecięcy Teatr „Fantazja” oraz Kasia Żołądź – reprezentanci MOK w Dębicy zostali uhonorowani podczas finału Podkarpackiego Konkursu „Literatura i dzieci”, który miał miejsce 6 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. „Fantazja” otrzymała aż dwie nagrody - II miejsce od tzw. jury profesjonalnego, a także nagrodę jury dziecięcego. Recytatorce Kasi, zostało przyznane wyróżnienie.

Jak podkreślali organizatorzy w tegorocznej, jubileuszowej, trzydziestej edycji konkursu łącznie w eliminacjach rejonowych wzięło udział około tysiąca młodych artystów  w klasach 0-III oraz IV-VII. Prezentowali się w kategoriach: recytacja, piosenka oraz inscenizacja. Tym bardziej dębiccy reprezentanci ucieszyli się ze swojego sukcesu. Poza prezentacjami czekała ich miła niespodzianka, którą było spotkanie ze św. Mikołajem.

fot. Weronika Pych, Radosław Cichowski