W bieżącym roku szkolnym na zajęcia plastyczne odbywające się w DK Kosmos uczęszczało 55 dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Każdy uczestnik zajęć  pracował z zaangażowaniem, wykazywał się kreatywnością, której towarzyszyła radość i pasja tworzenia. Mali artyści poprzez obserwację, doznania i odczucia poznali różnorodność wszelkich struktur i zjawisk rzeczywistości. Uczyły się spostrzegać, dociekać, niezależnie myśleć.

Poznanie niesie wiedzę, doświadczenia i przeżycia. Dynamizuje aktywność. Morze pomysłów to siedlisko odkryć, ustawiczny ruch w tworzeniu i przekształcaniu koncepcji wytworu. Źródłem pomysłów był dla naszych twórców zasób wiedzy, wrażliwość estetyczna, elastyczność i emocjonalne nastawienie do działania.

Odbywając podróż w krainie wyobraźni dzieci poznawały zróżnicowane techniki plastyczne. Eksperymentowały nietypowymi materiałami i przyborami. Pracowały indywidualnie, a także zespołowo tworząc prace wielkoformatowe („Kosmiczna podróż”, „W świecie dinozaurów”). Formowały bryły przestrzenne, oswajały przestrzeń dwuwymiarową. Eksponowały swe prace nie tylko najbliższym członkom rodziny, ale także szerszemu gronu miłośników sztuki dziecięcej podczas zorganizowanej w DK Kosmos świątecznej wystawy pt. „Anioły w pastelach”.

Ewa Prokuska

GALERIA ZDJĘĆ