Zespół Pieśni i Tańca „Mali Igloopolanie”, działający przy Miejskim Ośrodku Kultury w Dębicy, liczy 70 osób, które na co dzień ćwiczą w Domu Kultury „Mors”.

„Mali Igloopolanie” biorą czynny udział w różnego rodzaju uroczystościach, imprezach środowiska lokalnego, koncertach charytatywnych, przeglądach tanecznych oraz festiwalach.
Zespół kultywuje rodzimy folklor i narodowe tradycje. Celem zespołu jest upowszechnianie polskiego dorobku kultury ludowej oraz wychowanie młodego pokolenia w szacunku do własnego regionu i narodu poprzez rozwój wrażliwości patriotycznej i kulturalnej.

„Mali Igloopolanie” dysponują pięknymi i oryginalnymi strojami ludowymi. W swoim repertuarze posiadają: suitę tańców lubelskich, śląskich, sądeckich, wiązankę tańców ziemi rzeszowskiej,
tańce kaszubskie, Narodowego Krakowiaka oraz poleczki ludowe.

Choreografia: Kinga Jurek, Kacper Jurek

Akompaniament: Zenon Piękoś