„Błogosławiony, który chodził między nami” – pod tym tytułem w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” odbyło się spotkanie poświęcone pamięci ks. Jerzego Popiełuszki. Zostało ono zorganizowane przez Komisję Wydziałową Emerytów i Rencistów NSZZ „Solidarność” TC Dębica SA i Kapelę Ludową Morsy przy wsparciu burmistrza Dębicy Mariusza Szewczyka i Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

Czytaj więcej...

Siódma edycja koncertu poświęconego pamięci Tadeusza Gardziela, wiceburmistrza Dębicy, wykładowcy akademickiego i przedsiębiorcy odbędzie się tradycyjnie już 28 października. Na Rynku w Dębicy oraz w Domu Kultury i Kinie „Kosmos” wystąpią: aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i pieśniarz Lech Dyblik z gośćmi oraz zespół Raz Dwa Trzy.

Czytaj więcej...

Piotr Szul - żeglarz amator, to kolejna ciekawa osoba w naszym porankowym cyklu. Tym razem w niedzielnym spotkaniu uczestniczyło prawie 200 osób, to prawdziwy rekord frekwencji! Nasz specjalny gość niezwykle barwnie opowiadał o swojej pasji jaką jest żeglarstwo. Zaprezentował przy okazji kilka rekwizytów używanych w czasie morskich wypraw.

Czytaj więcej...

W listopadzie na ekranie Kina "Kosmos": "Kler", "Jak pies z kotem", "Co w trawie piszczy", "Kopciuszek", "7 uczuć", "Kamerdyner", "Planeta singli 2", "Dziadek do orzechów i cztery królestwa".

Czytaj więcej...

Scena Propozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego ponownie zawita do Dębicy. 19 listopada na scenie Domu Kultury i Kina "Kosmos" będziemy mogli zobaczyć spektakl „Józef Błogosławiony” w reżyserii Janusza Pokrywki, poświęcony życiu i działalności ks. Józefa Kowalskiego.

Czytaj więcej...