W dniu 4 października  2015 r. w DKiK „Kosmos" w  Dębicy, melomani, mogli uczestniczyć w Wielkiej Gali Koncertowej odbywającej się w ramach XVII DNI SZTUKI-Dębica 2015 r. Organizatorem tego festiwalu sztuki jest - Agencja Artystyczna "Aplauz", a dyr. artystycznym od siedemnastu już lat jest śpiewak operowy -Jan Michalak.

Niedzielny koncert składał się z dwóch części. Pierwszą organizatorzy nazwali "Oczarowanie". I tak było. Gwiazdą tej części była wspaniała Grażyna Brodzińska, która czarowała słuchaczy swoim aksamitnym sopranem, kunsztem wykonawczym i  wdziękiem osobistym. Razem z orkiestrą kameralną, pod dyrekcją Tomasza Chmiela artystka wykonała perełki muzyczne z operetek i musicali .
Znakomicie zabrzmiał utwór pt. "Daj mi siebie" z musicalu "Upiór w operze" A.L. Webbera, który Grażyna Brodzińska wykonała z Janem Michalakiem (bas-barytonem). Dwa piękne  głosy i ciekawa interpretacja utworu zachwyciły  publiczność, a długa owacja  była tego wyrazem.
W drugiej części koncertu wstąpił Chór i Orkiestra Symfoniczna Narodowej Akademii Muzycznej im. Mikołaja Łysenki ze Lwowa pod dyrekcją Rektora tej uczelni i znakomitego skrzypka Igora Pylatyuka.
Wielkie chóry z oper G. Verdiego zabrzmiały pięknie i majestatycznie. To było znakomite wykonanie wielkich dzieł Verdiego, a cavatina Zachariasza z I aktu Nabucco w wykonaniu Jana Michalaka na długo postanie w pamięci słuchaczy koncertu, którzy tłumnie wypełnili salę koncertową.
"Na takich koncertach chce się bywać"- było słychać w kuluarowych rozmowach.

 

Fot. Kazimierz Kipa 

galeria zdjęć