Dębiczanie będą mieli okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Dni Sztuki. Głównym celem tego niezwykłego przedsięwzięcia jest prezentacja kultury wysokiej. Tak jak w poprzednich latach, dobór repertuaru oraz artystów, są gwarancją niezapomnianych doznań artystycznych. Organizatorem tego wydarzenia jest Agencja Artystyczna „Aplauz” , patronat honorowy objął Andrzej Reguła – Starosta Powiatu Dębickiego.

Pierwszy koncert, który odbędzie się 4 października to niezwykła gratka dla melomanów i wielbicieli opery.

Koncert został podzielony na dwie części. W pierwszej, na scenie Domu Kultury „Kosmos” zaprezentuje się Grażyna Brodzińska – sopranistka i primadonna operetki, wraz z orkiestrą kameralnej pod dyrekcją Tomasza Chmiela. W programie pn. „Oczarowanie” znajdą się pieśni i arie z operetek oraz musicali. Artystka swoim głosem podbiła serca publiczności na całym świecie, z pewnością „oczaruje” również dębickie audytorium.

W drugiej części koncertu wystąpi Jan Michalak – dyrektor artystyczny Dni Sztuki, z towarzyszeniem Chóru Operowego i Orkiestry Symfonicznej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mikołaja Łysenki we Lwowie pod dyr. Ihora Pylatyuka. Program stanowić będą partie chórów z wielkich oper G. Verdiego (Nabucco, Trubadur, La Traviata, Don Carlos, Aida). Cena biletów wynosi 50 zł.

Drugim wydarzeniem artystycznym w ramach Dni Sztuki będzie koncert Kingi Rataj z zespołem, który odbędzie się 10 października, w Domu Kultury „Śnieżka”. Artystka zaprezentuje piosenki fado, tworzące melancholijną, muzyczną opowieść o życiu, miłości i przeznaczeniu. Cena biletów wynosi 25 zł.

Koncerty odbywające się w ramach Dni Sztuki to okazja do poznania sztuki najwyższej próby.

Bilety do nabycia w sklepie „Miro” ul. Gawrysia 2, tel. 14 670 86 25.