Zapraszamy na wyjątkową wystawę „Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów”, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem na rynku europejskim - odwiedziła aż 18 krajów. Na wystawie zobaczyć będzie można okazy pochodzące m.in. z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki, ponad 40 żywych okazów pajęczaków, a wśród nich jedne z najniebezpieczniejszych i największych pająków świata oraz liczne skorpiony.

Uzupełnieniem wystawy będą multimedia oraz plansze z ciekawostkami ze świata pajęczaków. Nie zabraknie także elementów skierowanych do najmłodszych odbiorców, które ułatwią pokochanie pająków. Zwiedzający dowiedzą się  dlaczego skorpiony świecą w świetle UV, czy wszystkie pająki są jadowite oraz jak silna jest pajęcza sieć. Wystawa jest wyjątkową okazją, aby przenieść się w kolorowy, tropikalny świat. Pozwoli obalić stereotypy i przekonać się, że pająki to bardzo pożyteczna dla środowiska grupa zwierząt.

Zwierzęta umieszczone będą w bezpiecznych, szklanych terrariach, pozwalających na filmowanie i fotografowanie z bliskiej odległości.

Podczas zwiedzania wystawy będzie możliwość potrzymania pająka na ręce bez dodatkowych opłat (pająki wyciągane będą o każdej pełnej godzinie).

Wystawa czynna:
15-27 października 2019
10:00-18:00
Dom Kultury i Kino Kosmos
Sala teatralna (parter)

Ceny biletów:
normalny - 15 zł
ulgowy - 10 zł
grupa szkolna - 5 zł od ucznia
rodzinny (2+2) - 40 zł
do 4 lat - wejście gratis

Zakup biletów bezpośrednio na wystawie.