27 maja grupy artystyczne Miejskiego Ośrodka Kultury uczęszczające na zajęcia w DKiK "Kosmos" wystąpiły w spektaklu "Zaczarowane podwórko", dedykowanym swoim rodzicom.

Widowisko powstało na bazie książki Hanny Januszewskiej "Mania Lazurek" oraz filmu w reżyserii Marii Kaniewskiej. To pełna pozytywnych emocji opowieść o przygodach dzieci z jednego z polskich podwórek, o sile przyjaźni i marzeń.

Przed szczelnie wypełnioną widownią wystąpiły wszystkie grupy działające w placówce: Dziecięcy Teatr „Mini Mini Fantazja”, Dziecięcy Teatr „Mini Fantazja”, Dziecięcy Teatr „Fantazja” - instruktor Dominika Migoń, „Kids Force”, „Mini Force”, „Force” - instruktor Katarzyna Dzięgiel, „Iskierki”, Pantera” - instruktor Agata Lig-Sarama, Grupa wokalna – instruktor Magdalena Białorucka-Ogorzelec. Akompaniował Piotr Madura.

fot. Łukasz Pas