Takiego zainteresowania konkursem poetyckim „Fundamenty” nie spodziewali się organizatorzy tj. Miejski Ośrodek Kultury i wydział promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy. Na konkurs wpłynęło 216 zestawów poetyckich z kraju i zagranicy. Jury konkursu musiało przeprowadzić dwustopniowe kwalifikacje, aby wyłonić zwycięzców i wyróżnionych.

 

 

Prace oceniało jury w składzie: Jarosław Markiewicz, Roman Misiewicz, Ryszard Pajura i Jan Borek. Podsumowanie konkursu odbyło się w sali teatralnej Domu Kultury i Kina „Kosmos”. Uczestniczył w nim Maciej Małozięc, zastępca burmistrza miasta.
Spotkanie połączone było z wieczorem poetyckim oraz prezentacją okolicznościowego wydawnictwa zawierającego nagrodzone, wyróżnione i wybrane przez jury najciekawsze wiersze. Na saksofonie grał Bartek Prucnal, recytacje wybranych poezji Grupa Artystyczna „Safo” Miejskiego Ośrodka Kultury.

I nagrodę przyznano Maciejowi Henrykowi Modzelewskiemu z Białobrzegów, II nagrodę przyznano Wojciechowi Roszkowskiemu z Nowego Sącza, III – Rafałowi Baronowi z Gdańska.
Ponadto jury wyróżniło (także finansowo) 8 twórców: Ewę Frączek z Warszawy, Jerzego Fryckowskiego z Dębnicy Kaszubskiej, Piotra Macierzyńskiego z Łodzi, Irenę Wandę Niedzielko z Zalasowej, Annę Piliszewską z Wieliczki, Katarzynę Wiktorię Polak z Krakowa, Janusza Pyzińskiego z Podgrodzia i Piotra Zemanka z Bielska-Białej.

Ponadto wiersze dwudziestu poetów jury zakwalifikowało do publikacji w okolicznościowym wydawnictwie. Znalazły się tam poezje: Grzegorza Baczewskiego z Warszawy, Natalii Borowskiej z Wałcza, Laury Chuchli z Piły, Mariana Cieślika ze Skamielnej Białej, Zdzisława Drzewieckiego z Białego Boru, Elżbiety Galoch z Turku, Katarzyny Hudy z Wadowic Górnych, Emanueli Lewandowskiej z Krakowa, Dominiki Lewickiej-Klucznik z Elbląga, Henryka Liszkiewicza z Piły, Mariusza Malca z Lublina, Krzysztofa Martwickiego z Płońska, Mirosława Szałaty z Człuchowa, Agnieszki Szczerby z Katowic, Jakuba Tomkiewicza z Wrocławia, Kamilii Łyłki z Elbląga, Stanisława Wasilewskiego z Żyrardowa, Ewy Włodarskiej z Krakowa, Edyty Wysockiej z Miastka, Wojciecha Zasady ze Świdnika.

Z protokołu przepisujemy: „Jury dziękuje autorom za wszystkie nadesłane prace, z satysfakcją podkreśla wysoki poziom konkursu, gratuluje nagrodzonym i wyróżnionym, wszystkim uczestnikom życzy dalszych twórczych działań i satysfakcji z „uprawiania piękniejszej strony życia”.

Konkurs z nagrodami finansowymi oraz wydawnictwo okolicznościowe mogły zostać przeprowadzone dzięki pomocy: Urzędu Miejskiego w Dębicy, Obserwatorowi Lokalnemu, Wodociągom Dębickim, Miejskiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej i Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Dębicy.

 

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Andrzej Janiec