Alicja Wojnarowska oraz Katarzyna Żołądź - reprezentantki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy zostały laureatkami eliminacji rejonowych Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci.

21 listopada w Centrum Kultury w Ropczycach odbyły się eliminacje rejonowe kolejnej edycji Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci, tym razem pod hasłem "Niezwykłe opowieści". Podczas przeglądu, w kategorii inscenizacja Ala zaprezentowała monodram "Rzecz o Wojnie" przygotowany na podstawie książek: "Bajka o Wojnie" Joanny Rudniańskiej oraz "Oleś i Pani Róża" Anny Janko. Kasia wystąpiła w kategorii recytacja i przedstawiła fragment książki "Czy wojna jest dla dziewczyn?" Pawła Beręsewicza. Dziewczyny zdobyły uznanie jurorów i tym samym otrzymały nominację do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 12 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.