Dziecięcy Teatr "Fantazja" działający w Miejskim Ośrodku Kultury miał przyjemność wziąć udział w ogólnopolskim festiwalu teatralnym i razem z pięcioma innymi zespołami zaprezentować się na scenie krakowskiego Centrum Sztuki Współczesnej "Solvay", a także wziąć udział w warsztatach teatralnych. Za swój spektakl otrzymali nagrodę specjalną.

Po eliminacjach za pomocą nadesłanych nagrań, "Fantazja" została zaproszona do udziału w VI Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym im. Felicjana Dulskiego w Krakowie. 29 maja odbyły się spotkania finałowe, podczas których nasza grupa zaprezentowała spektakl pt. "Lekcja Pana Andersena". Decyzją jury otrzymali Nagrodę Specjalną za doskonałe połączenie muzyki i teatru oraz dziecięcej zabawy z najczystszą formą. Nagrodę za reżyserię spektaklu przyznano również instruktorce grupy - Dominice Migoń. Muzykę do spektaklu stworzył Piotr Madura, który akompaniował grupie wraz z młodym trębaczem Dawidem Olechem.

Ogromne podziękowania kierujemy do Fundacja Śnieżki Twoja Szansa, która wsparła finansowo wyjazd naszych podopiecznych.

Dziękujemy również Pani Beacie Śliwie za przepiękne kostiumy.

Rodzicom i członkiniom grupy T.Lab dziękujemy za wsparcie i opiekę podczas festiwalu.

fot. Natalia Zaręba