Przedstawiamy program eliminacji regionalnych XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego, które odbędą się 25 kwietnia w Domu Kultury i Kinie "Kosmos".

10.00 - rozpoczęcie

KATEGORIA – KLASY 0-III

TURNIEJ RECYTATORSKI
 
CYPRIAN PAPAJ – SP nr 11 w Dębicy
Danuta Wawiłow „Daktyle”

JAKUB MORDEL – SP nr 2 w Dębicy
Joanna Papuzińska „Żur”
Wiera Badalska „Ballada o uprzejmym rycerzu”

GABRIEL JANIEC – MOK w Dębicy
Ludiwk Jerzy Kern „Oda do sznurowadła”
Dorota Gellner „O szewcu i Anieli i złotej karuzeli”

GABRIEL KĄDZIOŁKA – SP nr 12 w Dębicy
Małgorzata Strzałkowska „Janek przewodnik”
Wanda Chotomska „Udawacze”

DAWID MROCZKA – SP nr 8 w Dębicy
Małgorzata Strzałkowska „Burza”
Agata Widzowska Pasiak „Źrebaczek”

BARTOSZ KRÓL – MOK w Dębicy
Agnieszka Frączek „Salmonelka deserowa”
Ludwik Jerzy Kern „Czterdzieści sześć nóg”

KAROL ZIAJA – SP nr 8 w Dębicy
Jan Brzechwa „Włos”
Ewa Lipska „Dom dziecka”

KINGA SKARBEK – SP nr 2 Dębicy
Julian Tuwim „Lokomotywa”
Jan Brzechwa „Foka”

EMILIA SAJDAK – SP w Nagawczynie
Julian Tuwim „Okulary”
Aleksander Fredro „Paweł i Gaweł”

 

TURNIEJ WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

MICHAŁ ZOŁOTAR – CKiB Gminy Dębica
Jeremi Przybora „Nie będę dorosły”

 


 

KATEGORIA – KLASY IV-VI

TURNIEJ RECYTATORSKI

KATARZYNA JUREK – SP w Pilźnie
Adam Asnyk „Bławatek”
Lucyna Angerman „Lucjan i Amelka”

ALEKSANDRA PARYS – SP nr 11 w Dębicy
Tadeusz Różewicz „Warkoczyk”
Jan Kochanowski „Na lipę”

MICHAŁ WAWRZONEK – SP nr 8 w Dębicy
Wanda Chotomska „Makaron”
Adam Bohdaj „Telemach w Dżinsach” – fr.

EMILIA SMULSKA – CKiB Gminy Dębica
Jan Brzechwa „Pająki i muchy”
Joanna Kulmowa „Nie mów, że się nie boisz”

JULIA SIKORA – MOK w Dębicy
Barbara Stenka „Hela i zajęcia pozaszkolne” – fr.
Jan Brzechwa „Brudas”

NATALIA JARZĄB – CKiB Gminy Dębica
Józef Jeżowski „Żołnierze Wyklęci”
Zbigniew Dmitroca „Dwie sowy”

DOMINIK OSIKA – SP nr 8 w Dębicy
Marian Załucki „Gram w totka”
Aleksander Minkowski „Ząb Napoleona” – fr.

PATRYCJA SZCZEPANEK – CKiB Gminy Dębica
Ludwik Jerzy Kern „Igła”
Barbara Postawa „Monte Cassino”

GRZEGORZ SZYDŁOWSKI – SP nr 8 w Dębicy
Katarzyna Ryrych „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podłogowych” – fr.
Maria Terlikowska „Ziółko”

MAŁGORZATA KURGAN – CKiB Gminy Dębica
Antoni Słonimski „Polska”
Tomek Nowaczyk „Biedronka”

TYMOTEUSZ FERENC – SP nr 8 w Dębicy
Marcin Szczygielski „Czarny młyn”
Lucyna Strzałkowska „Doświadczenie”

MARTYNA POZNAŃSKA – SP w Pilźnie
Natalia Usenko „Mama się odchudza”
Małgorzata Musierowicz „Całuski pani Darling” – fr.

ALEKSANDRA ŚWIDER – CKiB Gminy Dębica
Krzysztof Kamil Baczyński „Elegia o chłopcu polskim”
Jan Brzechwa „Osioł i róża”

KINGA RACHWAŁ – SP w Żyrakowie
Wanda Chotomska „Motyl”
Ludwik Jerzy Kern „Sześć krzyżyków ciotki, czyli kuracja upiększająca”

ROKSANA BURAŚ – CKiB Gminy Dębica
J. Canfield, M.Hansen „Balsam dla duszy nastolatka” – „Bieg ku marzeniom”
Hanna Niewiadomoska „Sól i cukier”

JULIA KNYCH – SP w Żyrakowie
Zbigniew Herbert „Gabinet śmiechu”
Ludwik Jerzy Kern „Wrrr...”

WIKTORIA KAWA – SP w Żyrakowie
Ludwik Jerzy Kern „Flejtuch”
Andrzej Waligórski „Ballada I”

OLGA WÓJTOWICZ – SP w Żyrakowie
Jonasz Kofta „Trzeba marzyć”
Konstanty Ildefons Gąłczyński „Bajka o siedmiu kwiatkach głupich”

ALICJA WOJNAROWSKA – MOK w Dębicy
Maciej Wojtyszko „Bromba i inni” – fr.
Joanna Kulmowa „Leniuchowanie ma sens”


 
TURNIEJ WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

ALICJA STASIAK – SP w Pilźnie
Małgorzata Budzyńska „Ala Makota. Notatnik sfrustrowanej nastolatki” – fr.

 


 

KATEGORIA – KLASY VII

TURNIEJ RECYTATORSKI

NATALIA ŚWIĘTOŃ – SP nr 8 w Dębicy
Jan Kasprowicz „Modlitwa wędrownego grajka”
Wisława Szymborska „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej”

WIKTORIA MAŁENCZUK – CKiB Gminy Dębica
Wanda Chotomska – Motyle
Zygmunt Marek Miszczak – Kocie wykręty

JUSTYNA HADAŁA – SP nr 8 w Dębicy
Adam Asnyk „Nad głębiami” Sonet IV
Artur Oppman „Orlątko”

SABINA PLATA – SP nr 11 w Dębicy
Halina Poświatowska „Odłamałam gałąź miłości”
Małgorzata Budzyńska „Ala Makota” – fr.

AMELIA KASPRZYK – SP nr 8 w Dębicy
Kazimierz Paszkowski „Oświęcim”
Kazimierz Przerwa-Tetmajer „Ciemny, pachnący las”

KATARZYNA ŻOŁĄDŹ – MOK  w Dębicy
Jerzy Jurandot „Ona pierwsza”
Joanna Kulmowa „Czasem coś nam zrozumieć trudno”

ZOFIA ZBOCH – SP nr 11 w Dębicy
Tadeusz Różewicz „Odnaleźć samego siebie”
Beata Ostrowiecka „Świat do góry nogami” – fr.
 
 
TURNIEJ WYWIEDZIONE ZE SŁOWA

KATARZYNA GAJDA – CKiB Gminy Dębica
Wisława Szymborska „Pomysł”