W sobotę 21 kwietnia koncert Janusza Radka i jego zespołu zakończył 6. Konkurs Wokalny „Tylko Polska Piosenka”. W tegorocznej edycji młodzi wokaliści z różnych zakątków Polski zmagali się właśnie z jego repertuarem, zarówno podczas mistrzowskich warsztatów wokalnych jak i przesłuchań konkursowych. Laureatami pierwszych miejsc w swoich kategoriach zostali: Kinga Gurgul, Jagoda Misiewicz oraz Zofia Sydor. Grand Prix konkursu otrzymał Marcin Zawora.

Wszystko rozpoczęło się od przesłuchań nadesłanych zgłoszeń. Komisja zakwalifikowała 24 uczestników. Każdy miał za zadanie przygotować jedną piosenkę z repertuaru Janusza Radka, drugą zaś dowolnego polskiego artysty. Osoby te zostały zaproszone na bezpłatne, mistrzowskie warsztaty z Januszem Radkiem i jego akompaniatorem Adamem Drzewieckim, które odbyły się w piątek 20 kwietnia w sali teatralnej DKiK „Kosmos”. Podczas zajęć uczestnicy konkursu prezentowali swoje konkursowe piosenki. Pracowali nad interpretacją utworów, charyzmą, ale również techniką i sposobem wykonywania. Otrzymali od naszego gościa wiele cennych rad i wskazówek. Każdy mógł się wiele nauczyć zarówno na swoim przykładzie, jak i pozostałych kolegów z grupy. Nie zabrakło wesołych anegdot, ciepłych słów i długich rozmów o gustach muzycznych.

W sobotę w godzinach dopołudniowych rozpoczęły się przesłuchania finałowe konkursu. W jury zasiadali: Janusz Radek, Adam Drzewiecki (muzyk, aranżer, producent) oraz Bożena Stasiowska Chrobak (wykładowca Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego). Protokół został odczytany na początku koncertu, po czym laureaci pierwszych miejsc oraz zdobywca Grand Prix zostali zaproszeni do koncertu galowego. Po młodych, zdolnych wokalistach zaprezentował się sam Mistrz. Mieliśmy przyjemność wysłuchać propozycji zarówno z nowej płyty, jak i poprzednich projektów.

Organizatorami konkursu są Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy i Dębickie Towarzystwo Muzyczno-Śpiewacze. Grant ufundował Urząd Miasta Dębica. Upominki dla uczestników dofinansowało Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Koncert wsparły spółki miejskie: Wodociągi Dębickie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

PROTOKÓŁ
VI Konkursu Wokalnego „Tylko Polska Piosenka”
Dębica, 21 kwietnia 2018 roku

Jury w składzie:
Janusz Radek
Bożena Stasiowska-Chrobak
Adam Drzewiecki

po wysłuchaniu 4 propozycji wokalnych w kategorii wiekowej 13-15 lat postanowiło przyznać:

I  miejsce  - Kinga Gurgul - Dębno

II miejsce – Kinga Paszek – Rzeszowski Dom Kultury Filia „Staromieście”

III miejsce ex aequo – Dominika Jargas – MOK w Dębicy oraz Norbert Jedliński - Brzeźnica

po wysłuchaniu 9  propozycji wokalnych w kategorii wiekowej 16-18 lat postanowiło przyznać:

I  miejsce – Jagoda Misiewicz – MOK w Dębicy

II miejsce – Karolina Kijak – VIII Prywatne Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

III miejsce – Aleksandra Występek – MOK w Dębicy

po wysłuchaniu 5 propozycji wokalnych w kategorii wiekowej 19+ postanowiło przyznać:

I  miejsce – Zofia Sydor - Kraków

II miejsce – Ksenia Śliwa - Cieszyn

III miejsce – Maria Socha – MOK w Dębicy

Grand Prix VI Konkursu Wokalnego „Tylko Polska Piosenka” – Dębica 2018 otrzymuje
Marcin Zawora – Vocal Studio – Dębica

Jury wyróżnia Pana Piotra Madurę za akompaniament.

Ponadto Marcin Zawora otrzymuje voucher na sesję nagraniową piosenki autorskiej w DMP Drzewiecki Media Production od jurora – Adama Drzewieckiego.

GALERIE ZDJĘĆ

Warsztaty z Januszem Radkiem