Dziecięcy Teatr "Fantazja", reprezentujący Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, otrzymał tytuł Laureata XXII Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Pajace". Zwycięski spektakl, zatytułowany "Lekcja Pana Andersena", wyreżyserowała Dominika Migoń.

Jury w składzie: Matylda Baczyńska, Katarzyna Lamberska-Kot, Jan Borek obejrzało sześć prezentacji konkursowych. Poza tytułem Laureata Przeglądu jurorzy przyznali I, II i III miejsca, wyróżnienia oraz nagrody indywidualne.

Pierwsze miejsce, za spektakl "Król Bul", otrzymał Zespół Teatralny "Piegusy" ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dębicy. Drugie miejsce jury przyznało Dziecięcemu Teatrowi "Mini Fantazja" z MOK w Dębicy, za spektakl "Potwórko". Trzecie miejsce otrzymał Zespół Teatralny "Piąteczka, reprezentujący Szkołę Podstawową nr 5 w Dębicy, który wystawił spektakl "Kopciuszek inaczej".

Wyróżnienia powędrowały do Zespołu Teatralnego "Perełki" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębicy, za spektakl pt. "Sen" oraz Kółka Teatralnego "Raz, dwa, trzy" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębicy, za spektakl "O tym jak się wyspać, nie przytyć i znaleźć męża".

Przyznano także nagrody indywidualne, które otrzymali: Adam Pękala - za rolę żołnierza w spektaklu "Lekcja Pana Andersena", Julia Majkowska - za rolę złej macochy w spektaklu "Kopciuszek inaczej", Wiktoria Gonet - za rolę damy w spektaklu "Król Bul".

Jury wyraziło uznanie i złożyło podziękowania wszystkim opiekunom i instruktorom, w sposób szczególny dziękując za użycie w spektaklach muzyki na żywo.

Nagrody dla uczestników przeglądu ufundował Powiat Dębicki. Przegląd zorganizowany został przez Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, który ufundował także nagrody.

fot. Łukasz Pas