Zapraszamy serdecznie na spektakl pt. "Ciotka" w wykonaniu Teatru Rozmaitości im. Stefana Ostrowskiego Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu w reżyserii Jadwigi Klaus.

Spektakl "Ciotka" powstał na podstawie specjalnie napisanej dla zespołu sztuki mieleckiego pisarza Włodzimierza Kłaczyńskiego. Akcja przedstawienia toczy się na wsi w czasach głębokiego PRL. Miejscowa rodzina wynajmuje stary dom letnikom z dzieckiem. Będzie to powodem do wielu zaskakujących wydarzeń.

Czy "lokatorzy" rzeczywiście są zamożnymi mieszczuchami spragnionymi wiejskich widoków? Czy głowa rodziny jest profesorem – botanikiem na UJ, a jego wyprawy po zioła mają czysto naukowy charakter? Dlaczego jego żona tak lekko podchodzi do swoich obowiązków macierzyńskich, że tytułowa ciotka postanawia zajmować się maluchem w trosce o jego zdrowie? Kogo omota sprytna letniczka i jakie nowiny przyniesie babka Dzwoniątko?


Obsada:
Ciotka Sabina – Barbara Stec
Babka Dzwoniatko – Joanna Kruszyńska
Ojciec – Andrzej Bryła
Matka – Maria Orłowska
Córka Zdzicha – Agnieszka Michna
Syn Pietrek – Maciej Błachowicz
Lokatorka – Barbara Jabłońska
Brodaty – Kamil Kosiba
Dziecko – Szymon Weryński
Jahończyk – Paweł Pazdan

Sufler – Genowefa Królikowska

1 marca 2018
godz.19:00

DKiK Kosmos

Bilety w cenie 15 zł (normalny), 10 zł (ulgowy) do zakupienia w kasie kina oraz poprzez stronę internetową: www.kosmos.mokdebica.pl