Z okazji Dnia Babci i Dziadka dziecięce grupy teatralne Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpiły w dwóch okolicznościowych przedstawieniach na małej scenie Domu Kultury i Kina Kosmos.

Dziecięcy Teatr Mini Mini Fantazja przedstawił bajkę o niedźwiadku, który nie mógł zasnąć Ludwika Jerzego Kerna oraz miks piosenek i wierszyków dla Babci i Dziadzia. W skład grupy wchodzą mali artyści w wieku od 4 do 7 lat: Natalia Baran, Maja Baszczuk, Amelia Krzystyniak, Lena Nepelska, Karol Olech, Kuba Olech, Otylia Pych, Karolina Szczęch, Stanisław Węgrzyn oraz Franciszek Wójcik.

Dziecięcy Teatr Mini Fantazja zaprezentował spektakl „Potwórko” napisany na podstawie „Małej encyklopedii Domowych Potwórów” Stanislava Marijanovića. W role nękających nas na co dzień potworów wcielili się: Natalia Bachurska, Milena Baszczuk, Maja Drożdż, Maja Fryz, Gabriel Janiec, Kamil Janiec, Maja Janiec, Aleksandra Jezuit, Aniela Koziara, Bartosz Król, Sofia Noriega, Zuzanna Ochab, Izabela Prokuska, Kinga Skarbek, Emilia Strzok, Emilia Śliwa.

Spektakle wyreżyserowała Dominika Migoń, opiekunka grup i instruktor teatralny MOK. Akompaniował Piotr Madura, za światła odpowiedzialny był Krzysztof Czernia.

fot. Łukasz Pas