Sala Domu Kultury i Kina „Kosmos” Miejskiego Ośrodka Kultury była zbyt mała, aby pomieścić wszystkich, którzy chcieli obejrzeć i wysłuchać koncert noworoczny. Organizatorami XIV już koncertu noworocznego pod hasłem „Dębiczanie Dębicy” byli: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, Niepubliczna Szkoła Muzyczna II stopnia w Dębicy, Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy, Miasto Dębica i Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

Koncert miał charakter świąteczno-noworoczny. Stąd w jego czasie widzowie mogli wysłuchać kolęd i pastorałek oraz znanych i lubianych utworów muzyki operowej, operetkowej oraz rozrywkowej.

W pierwszej części koncertu wystąpiły połączone chóry Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych i Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia prowadzone przez Alicję Stasiowską-Piwowar. Towarzyszył im kwartet smyczkowy i soliści. Śpiewali: Maria Barnaś i Jakub Małek, na perkusji Mariusz Knot, na fortepianie Kinga Sikora. W programie mieli m.in. piękny utwór z filmu „Śniadanie u Tiffaniego” pt. „Moon River”.

Dziecięca Orkiestra Smyczkowa pod dyrekcją Marty Fortuny oraz soliści: Weronika Chmura i Norbert Jedliński – wokal oraz Karol Cieśla, Ewa Lula, Gabriela Skowron – skrzypce, Wiktoria Cieśla na skrzypcach elektrycznych zaprezentowali trzy kolędy w nowoczesnych opracowaniach.

Tę część koncertu zakończył Zespół Instrumentów Dętych prowadzony przez Andrzeja Korusa.

Po przerwie w drugiej części Koncertu Noworocznego zagrała orkiestra symfoniczna Szkoły Muzycznej II stopnia. Dyrygentami byli: Ewa Trojan oraz Stanisław Świerk. Karolina Tomasik zagrała koncert na altówkę Antonio Vivaldiego a Katarzyna Plewniak (mezzosopran) i Kamil Pękala (baryton) zaśpiewali solo i w duecie. Można było wysłuchać utworów: J. Straussa, J. Bizeta, A. Webera, L. Denza, W. Kilara.

Koncert trwał 2.5 godziny i ze względu na ogromne zainteresowanie dębiczan zostanie powtórzony w najbliższy piątek, 12 stycznia także o godzinie 17.00.

fot. Andrzej Janiec